אומנויות לחימה לגילאי 6 עד 12

אומנויות לחימה לגילאי 6 עד 12

למה כדאי לילדים להתאמן באומנויות לחימה?

ילדים זקוקים למרחב פיזי ולפעילות אינטנסיבית כדי לפרוק אנרגיות. ולכן ילדים רבים שבוחרים להתאמן באומנויות לחימה ונהנים מספורט מאתגר ומפתח פיזית ומנטלית. ובמיוחד כאשר האימון נעשה באווירה טובה ונעימה שמשלבת ספורט והנאה!

יתרונות האימון באומנויות לחימה

אימון באווירה של ספורט ומשחק מעלה את העניין והמוטיבציה

מחקרים שבדקו את השפעתן של אומנויות הלחימה על ילדים מאשרים את ההשפעה החיובית של אימון סדיר על היכולות הפיזיות, ההתנהגותיות-רגשיות והשכליות אצל ילדים.
אנו יודעים שאימון גופני באווירה של ספורט ומשחק מעלה את העניין של הילדים באימון ומעלה משמעותית את עוררות המוטיבציה ובעזרת זה ניתן לבצע שינוי בחייהם.
במהלך האימונים הילדים מתרגלים עבודה על שק, עבודה עם משקל גוף, תנועות של הגנה והתקפה, תרגילים מתחום הקראטה, ג'ודו, אגרוף.

שיפור מרכיבים המנטליים והרגשיים

ילדים המתאמנים באומנויות לחימה מקבלים מגוון רחב של יתרונות וכלים נפשיים שיכולים להשפיע לטובה על התפתחותם הכללית.
אימון באומנויות לחימה מתאים לכולם!
לילדים עם קשיי קשב וריכוז, קשיי ויסות, סרבול מוטורי, ביישנות, קשיים חברתיים ובעיות התנהגות.

1. כושר גופני: אימון אומנויות לחימה מקדם כושר גופני, כולל שיפור כוח, סיבולת, גמישות וקואורדינציה. יתרונות אלו תורמים לבריאות ולרווחה הכללית

 2. מיקוד וריכוז: אומנויות לחימה דורשות תשומת לב ממוקדת בטכניקות, תנועות ואסטרטגיות. ילדים לומדים להתרכז, לחסום הסחות דעת ולשמור על מיקוד, מה שיכול לשפר את יכולתם להתרכז בתחומי חיים אחרים, כמו אקדמאים.

3. משמעת עצמית: אומנויות לחימה מחדירות משמעת עצמית על ידי לימוד הילדים לעקוב אחר הוראות, לדבוק בשגרת אימון ולתרגל שליטה עצמית. משמעת זו עוברת להיבטים אחרים של החיים, ועוזרת לילדים לפתח הרגלים טובים, לעשות בחירות אחראיות ולהשיג את מטרותיהם.

4. ביטחון עצמי והערכה עצמית: באמצעות אימון אומנויות לחימה, ילדים צוברים ביטחון עצמי כשהם רוכשים מיומנויות חדשות, מתגברים על אתגרים ומתקדמים בדרגות או רמות חגורה. הערכה עצמית מוגברת זו יכולה להשפיע באופן חיובי על הדימוי העצמי שלהם ועל האופן שבו הם ניגשים לתחומים אחרים בחיים.

5. ויסות רגשי: אומנויות לחימה מספקות לילדים כלים לנהל ולווסת את רגשותיהם. הם לומדים לשלוט בדחפים, להתמודד עם לחץ ולהגיב לאתגרים בקור רוח. ויסות רגשי זה מסייע בבניית חוסן ומכשיר את הילדים לנווט במצבים שונים בצורה יעילה.

6. כבוד ומשמעת: אומנויות לחימה מדגישות ערכים כמו כבוד, משמעת וענווה. ילדים לומדים לכבד את המדריכים, עמיתיהם ויריביהם, תוך טיפוח אינטראקציות חברתיות חיוביות ואמפתיה. הם גם מפתחים תחושת משמעת ואחריות כלפי עצמם וכלפי אחרים.

7. קביעת מטרות והתמדה: אימון אומנויות לחימה כולל הצבת יעדים לטווח קצר ולטווח ארוך, כגון צבירת חגורות או השגת טכניקות ספציפיות. ילדים לומדים להציב מטרות, לעבוד קשה ולהתמיד מול קשיים, מטפחים מוסר עבודה חזק ונחישות.

8. כישורי הגנה עצמית: אומנויות לחימה מספקות לילדים טכניקות ואסטרטגיות מעשיות להגנה עצמית. בעוד שההתמקדות היא בשיפור עצמי ופיתוח אופי, ידע בהגנה עצמית יכול לשפר את הביטחון האישי והביטחון של הילדים במצבים שעלולים להיות מאיימים.

9. הפגת מתחים ורווחה נפשית: עיסוק בפעילות גופנית, לימוד מיומנויות חדשות והתמקדות ברגע הנוכחי במהלך אימון אומנויות לחימה יכול לסייע בהקלת מתח ולקדם רווחה נפשית. 

שיפור מרכיבים קוגנטיבים

מיקוד וריכוז: אימון אומנויות לחימה דורש תשומת לב לפרטים, עוזר לילדים לשפר את כישורי המיקוד והריכוז שלהם. 
זיכרון ולמידה: לימוד ותרגול של טכניקות אומנויות לחימה יכול לשפר את הזיכרון ואת היכולות הקוגניטיביות, מכיוון שילדים צריכים לזכור רצפים של תנועות ואסטרטגיות.
פתרון בעיות: אומנויות לחימה כוללות לרוב חשיבה אסטרטגית ופתרון בעיות, שיכולים לשפר את יכולתו של הילד לנתח מצבים ולקבל החלטות.

שיפור מרכיבים גופניים

מסייעים רבות בשיפור המרכיבים הגופניים:
הקואורדינציה, היציבות, הלמידה המוטורית, התמצאות במרחב, מהירות תגובה, כוח מתפרץ, סיבולת לב ריאה וכו'
החוויה של הילדים שמתאמנים אומנויות לחימה מאתגרת ומעצימה, מעלה את הדופק והאדרנלין ומקנה כלים רגשיים וגופניים להתמודדות עם אתגרים בחייהם.

מי אנחנו?

אנו קבוצה של מדריכים ולוחמים שרואים בלימוד ואימון לחימה דרך חיים והחזון שלנו הוא – ליצור קהילה חזקה!
אנו משתמשים בערכים המרכזים והמהותיים של אומנויות לחימה שהם סובלנות, כבוד ומשמעת ככלים חינוכיים, שבעזרתם אנו מסייעים למתאמנים שלנו להתפתח בכל מישורי חייהם, פיזית, מנטלית, טכנית ורוחנית ובכך להפוך לאנשים טובים יותר וחזקים יותר עבור עצמם ועבור הקהילה שהם חיים בתוכה.

בקישור המצורף תוכלו לדעת מה בדיוק אנחנו מלמדים לחימה משולבת

מומלץ לקרוא גם את הפוסטים המצורפים בקישורים

כיצד לבחור מדריך ובית ספר לאומנויות לחימה

סקירת אומנויות לחימה – מה הכי מתאים לי?

ניתן לקבל מידע נוסף מהדף העיסקי שלי ב גוגל העסק שלי – מידע וביקורות על העסק

אתם רוצים לקבל הטבה מיוחדת?

שבוע אימונים ללא עלות!

אשמח שתשאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

אתם מוזמנים לבקר גם פה