אומנות לחימה ככלי טיפולי

השימוש באומנויות לחימה ככלי טיפולי נעשה נפוץ בשנים האחרונות, בהתבסס על מחקרים המוכיחים השפעות משמעותיות לקשר בין גוף ונפש.

באומנויות לחימה אנו פועלים בניגוד לאינסטינקט הטבעי שלנו (לקפוא או לברוח), באומנויות לחימה אנו נדרשים להתמודד עם הפחד וללכת קדימה,  בדיוק כמו בטיפול נפשי מעמיק. גם שם, בחדר הטיפולים,  אנו נדרשים להתמודד עם הפחדים הכי עמוקים שלנו ולצעוד קדימה.

אומנות לחימה ככלי טיפולי

אומנות לחימה ככלי טיפולי

אומנות לחימה ככלי טיפולי

השילוב בין מאמן מוסמך של אומנויות לחימה טיפוליות לבעלי הפרעות קשב וריכוז,  לבין פסיכותרפיסטית מומחית בטיפול בהפרעות, משברים ומצוקות נפשיות, הוא שילוב הוליסטי ומעצים שנותן מענה מקיף לאדם או לקבוצה.

רכישת מיומנויות וטכניקות לחימה בשילוב הטיפול הנפשי,  מאפשרות למתאמן לחקור לעומק אל נבכי נשמתו וגופו, לזהות דפוסים נפשיים וגופניים שמזיקים לו  ובכך לשפר את היכולות התודעתיות שלו ולשכלל את עצמו גופנית, רגשית ורוחנית.

אומנות לחימה ככלי טיפולי יכולה לסייע במגוון רחב של אתגרים 

משמעת, ביטחון עצמי, שליטה בעצבים, שליטה בגוף, פיתוח חוסן נפשי, שיפור המודעות הסביבתית והאישית, ניהול זמן ומרחב, יכולת התמדה, יכולת הנעה, הפחתה של עייפות, חיזוק המערכת העצבית והחיסונית, רוגע, שלווה, שיפור רמת התפקוד בתחומים השונים ותחושת רווחה הם רק חלק מהדברים אשר ניתן להגיע אליהם באמצעות שילוב מכריע זה.  

אומנויות לחימה בשילוב הטיפול הנפשי אינן עוסקות בניצחון או הפסד של היריב שלנו, אלא תורמות לשיפור האופי והאישיות ובכך מבקשות לנצח את המגבלות האישיות שלנו שמעכבות את הנפש שלנו מהתפתחות ומשלווה.

קרין שבתאי

היא פסיכותרפיסטית עם ניסיון נרחב ורב שנים בטיפול במבוגרים ומתבגרים. פסיכותרפיה למעשה מסייעת לאדם להבין את שורשי מצוקתו הרגשית, בדרך כלל באמצעות חקר מניעים, צרכים והגנות שאינם במודע, על ידי זיהוי דפוסים התנהגותיים וחשיבתיים שמזיקים לו. כשאנשים מסוגלים לזהות רגשות ודרכי חשיבה אישיים, הם משפרים משמעותית  את יכולת ההתמודדות שלהם עם החיים.

•         תחום ההתמחות שלי כולל בעיקר תקופות של משבר, דיכאון, חרדות ופחדים וצמיחה אישית לאחר טראומה.

משה מזרחי

חגורה שחורה דאן שלוש, הבעלים והמדריך הראשי של מכון לאומנויות לחימה בכפר סבא. במכון מתאמנות קבוצות רבות, החל מגיל 4.5 ועד קבוצות נוער וקבוצת בוגרים.

אני מדריך מוסמך של הקורס הייחודי – מדריכי אמנויות לחימה טיפוליות לבעלי הפרעת קשב וריכוז – מטעם המכללה האקדמית בווינגייט. בין היתר אני מאמן ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים וקשיים חברתיים וכן קבוצת בוגרים על הרצף האוטיסטי.

משתתף במחקר של הפקולטה לחקר המוח של אוניברסיטת בר אילן בנושא – השפעת אומנויות לחימה על נוער בסיכון, במסגרתו אני מאמן קבוצה בתיכון לנוער מסוג זה וכן מתאמנים אצלי במכון נערים בסיכון השוהים בפנימיית "בית הנער".

שמתי לי למטרה להשפיע על יצירת קהילה חזקה ובטוחה ואני מעביר קורסים וסדנאות רבות להגנה עצמית לנערות ולנשים בהתנדבות וכתרומה לקהילה.

פרטי התקשרות:

קרין שבתאי 050-7433800

משה מזרחי 0523-900900

קישור לדף נחיתה ויצירת קשר