למה כדאי ללמוד אומנויות לחימה והגנה עצמית?

למה כדאי ללמוד אומנויות לחימה?

5/5 - (1 vote)

יכולתי לכתוב פה כמה מפחיד בארץ, אנחנו שומעים כל בוקר על דקירות, אונס רצח במועדונים, ברחוב ואפילו בחניה של הבית. יכולתי לצרף נתונים סטטיסטים שמראים שבכל שנה יש מעל 600 אלף תקיפות, זה אומר שבכל  יום יש 1,400 תקיפות שמדווחות למשטרה ועד לפחות 2,000 שלא מדווחות לשום מקום. יכולתי לכתוב שזה קורה בבתי הספר, בבתים ע"י אנשים שאנו מכירים ואפילו אוהבים! ויכולתי לתת סקירה נרחבת מאוד על מצב הפשיעה בישראל ומגמות מהעולם... האימונים באומנויות לחימה ובהגנה עצמית, מעבר לטכניקות הלחימה, מאפשרים לאדם לכל אדם ובכל גיל להתפתח במספר מישורים משמעותיים בחייו: בחלק המנטאלי, והפיזי. אז למה כדאי ללמוד אומנויות לחימה והגנה עצמית?

 

החלק המנאטלי

האימונים מאפשרים לאדם להסיר את המחסומים בראשו וכתוצאה מכך הוא יוכל באמת ובתמים לדעת שאין גבולות ליכולותיו. המשמעות של הסרת המגבלות ו/או המחסומים היא למעשה עבודה על הצד המנטאלי של האדם, הגנה עצמית משפרת את המצב המנטאלי בצורה ניכרת. הביטחון העצמי עולה, האמונה בעצמנו מתחזקת והיכולות להכריע עימותים, לעמוד מולם ראש בראש מבלי לפחד ולרצות לברוח, מתחדדות. העימותים יכולים להיות כל סוג של עימות ולא רק פיזי…התמודדות עם סמכויות, התמודדות במקומות עבודה, בלימודים, במשפחה וכו'.

אדם רגיל שאינו מורגל במצבי תקיפה עלול לקפוא או להגיב באופן לא נכון. אימוני הגנה עצמית עובדים גם במישור הנפשי כדי להגדיל את הסיכוי שתוכל להגיב ולהתגונן כהלכה ולא לתת לרגשות כמו פחד, כעס וכו' להשפיע על בחירת התגובה הנכונה. לדעת לנהל רגשות כמו פחד וכעס זה חלק משמעותי וחשוב לכל אדם ומול כל עימות ובכל סביבה. זה החלק שמאפשר להיות פתוח וקשוב ולקבל החלטות בצורה מושכלת יותר בכל מישורי החיים.

החלק הפיזי

משפר את כל מרכיבי הכושר הגופני, בוגרים וילדים שמתאמנים בהגנה עצמית, משפרים את מיומנויות המוטוריקה הגסה והעדינה, הכוח, הזריזות, שיווי משקל, הגמישות, המהירות וכו'. ההתפתחות הגופנית הזו עושה את ההבדל לכל חיים: אדם שהוא יודע שהוא מסוגל וסומך על היכולות הגופניות שלו, גדלים להיות אנשים בוגרים שבטוחים בעצמם וביכולות שלהם!

פיתוח תכונות חשובות לחיים

האימונים הקשים מפתחים אסרטיביות, עקשנות ונחישות! הדרך לא נגמרת, היא רצופה בכישלונות, פחדים ולעיתים גם אכזבות. יש בה גם שמחות ובעיקר חגיגות של הצלחות קטנות, מעניקים שלבים וחגורות צבעוניות שמסמלות את המאמץ, ההשקעה, ההישגיות והשיפורים לאורך הדרך. כל אלה מסייעים לפתח נחישות ודוחפים אותך על מעבר לגבולות שאתה מכיר!

עכשיו מגיע החלק של הטכניקות לחימה

ראשית חשוב להבין – אימון ולימוד הגנה עצמית מתאים לכולם! בכל גיל ובכל מצב! בהגנה עצמית יש צורך בכוח פיזי, אבל החלקים החשובים יותר שלו הם קור רוח ושליטה עצמית.

כאשר אדם מחליט לתוקף אותך יש לו יתרון מכיוון שהוא זה שמחליט על התנאים, התזמון והאמצעים של התקיפה. אבל ככל שיהיו לך כלים רבים ואיכותיים, כך יגברו הסיכויים שתוכל לשנות את תוצאה ההתקפה ולשמור על חייך, חירותך ורכושך.

המטרה של  אימוני הגנה עצמית היא ללמד אתכם את הטכניקות והפעולות הנדרשות על מנת להתמודד מול כל תוקף ולהתמודד עם כל איום. אתם תלמדו בדיוק כיצד להתגונן, איפה לאחוז, איך להכריע וכיצד לנצל את גופכם על מנת להכריע את העימות.

הכרת נקודות התורפה ושימוש באמצעים שונים:

בגוף האדם ישנן נקודות שמוגדרות נקודות תורפה. נקודות אלה לא ניתן לחזק בשום אימון וכל אדם רגיש לגביהן. באימוני הגנה עצמית לומדים להכיר את נקודות התורפה ולכוון את ההתקפות שלנו בדיוק לשם!  דבר שיביא לנטרול מהיר ויעיל מאוד של התוקף!

מעבר לנקודות התורפה תלמדו גם להתגבר על תוקף באמצעות שימוש בחפצים. ניתן להשתמש בעטים, תיקים, מטריות, מפתחות וכו' כדי להעצים את כוח ולאפשר לכם לפגוע בתוקף פגיעה ממוקדת ואפקטיבית בנקודות התורפה.

כיצד בנויים האימונים?

אימוני הגנה עצמית בנויים ממספר שלבים משמעותיים, ראשית משפרים את הכוח והכושר, לאחר מכן לומדים להכות ולספוג ובסוף לומדים טכניקות קרב ומתאמנים עם יריב שמתנגד ומכה חזרה. את זה מתרגלים מאות פעמים עד שמגיעים לשליטה מוחלטת בגוף, בתזמון ובכוח שאנו מפעילים. כל השלבים האלה הכרחיים לבניית הביטחון העצמי של החניך ואת זה הוא לוקח גם לחיים הפרטיים שלו!

משפט המפתח מבחינתי הוא: "בכישרון רגיל ועם התמדה בלתי רגילה אפשר להשיג הכל." תומאס פ.בקסטון.

אז למה כדאי ללמוד אומנויות לחימה…אלה היו הסיבות שלי…אני בטוח שכל אחד ואחת מכם יכולים להוסיף עוד.

אימהות ואבות , תעניקו לילדכם ולעצמכם מתנה! בואו ללמוד אומנויות לחימה!

מה חשבת על הפוסט?

אני אוהב לייצר תוכן, לעזור ולתת ערך. 
לכן, מעניין אותי מאוד מה חשבת על הפוסט הזה.
אם יש לך כח, אשמח לשמוע על זה, ממה בקצרה אפילו, לא משהו חופר.
וגם, לא חייבים לענות על כל הסעיפים, אפשר רק על חלק ויאללה בי.
אם לא בא לך, כמובן שזה מתקבל באהבה, כולנו עסוקים.
תודה שהשקעת את הזמן וקראת את זה. 

לקבלת הטבה

המעניקה שבוע אימוני הכרות ללא עלות

אשמח שתשאירו פרטים ואחזור אליכם ממש בהקדם 

אם אתם מחפשים חבר/ה שיצטרפו אליכם, אתם יכולים לשתף את הדף

אתם מוזמנים לבקר גם פה