אבולוציה של חניך בחוגי אומנויות לחימה

אבולוציה של חניך בחוגי אומנויות לחימה

אבולוציה של חניך בחוגי אומנויות לחימה

אבולוציה של חניך בחוגי אומנויות לחימה
אבולוציה של חניך בחוגי אומנויות לחימה

זה מרתק!  לראות את הדרך שחניך עושה איתך. ישנם כל כך הרבה השפעות ומכשולים לאורך הדרך הם באים הולכים חוזרים ושוב הולכים ואולי שוב חוזרים. חניכים שונים מתחילים בגילאים שונים ולכל התחלה כזו יש משמעות אחרת.

הסטטיסטיקה לא פשוטה, מכל 100 תלמידים אחד יגיע לחגורה שחורה וזה אומר שהוא יתמיד איתך בערך 7-10 שנים!

לכל גיל יש את ההשפעות שלו, וכל השפעה כזו היא אתגר עצום עבור החניך, לעיתים הוא מצליח לעבור אותו ולעיתים לא. מדריך צריך לדעת ולהכיר את ההשפעות השונות ולהיערך לכך.

השפעת ההורים – גילאים 6 +

ילדים בגילאים האלה מתחילי ללמוד בהשפעת ההורים, ההורים משכנעים או לחילופים מחייבים בהתאם לתפיסת הערכים שלהם ו/או זיהוי של אתגרים מסוימים שהילד צריך ללמוד ולעבור. גם בגיל הזה אנחנו נראה זיגזוג ובדיקה גם של ההורים וגם של החניכים.

השפעה חברתית – גילאים 10 עד 13

אם הצלחנו להגיע עד לכאן….אז מיד מתחיל להרגיש את ההשפעה החברתית על הילד. בגיל הזה הם מתחילים לפתח את המרפקים שלהם ולנסות לדחוק את ההורים הצידה, לעיתים נתחיל להרגיש במעין מרד טרום גיל ההתבגרות, מרד שבה לידי ביטוי בהתעקשות על הרצונות והצרכים שלהם שלרוב מושפעים מהחברים. זה גיל שרואים אותם מתחילים לנוע בלהקות מחוג לחוג – כל החברים בכדורסל או כדורגל או משהו אחר.

השפעה הורמונלית – גיל ההתבגרות 13 עד הצבא

זה הגיל הכי קשה נקודה סימן קריאה! מצב אחד מאוד קשה לגרום חבר'ה בגיל להתחיל להתאמן ומצד שני מאוד קשה לשמור על החבר'ה האלה. סדרי העדיפויות שלהם משתנים מקצה לקצה, מצב הרוח שלהם לא יציב, הם מגלים את עצמם, מייחדים את העצמם ורוצים להתנסות בדברים חדשים.

השפעה ביטחונית – גיל הצבא – פשוט אין זמן (בטח שלא ללוחמים)

זה הגיל שבו כמעט ויש הפסקה מוחלטת מאימונים, לעיתים נדירות הם באים לבקר שהם בחופשות מהצבא או באפטרים.

אלה שחוזרים להתאמן אחרי הצבא לרוב יעשו את זה עד להשפעה הבאה, תקופה שיכולה להימשך מספר שנים.

השפעה גאוגרפית – טיול בחו"ל ו/או שינוי מקום מגורים

בשלב הזה מתחיל ניתוק שיכול להימשך הרבה מאוד שנים ועד למצב שבו החניך עוזב את השיטה לנצח!

השפעה כלכלית – ועכשיו הם סטודנטים

מעטים מאוד מצליחים לשלב עבודה, לימודים ואימונים. זה מצריך הרבה מאוד אנרגיה שאין להם בתקופה הזו והמשאבים שיש כבר מושקעים בלימודים או בהנאה.

השפעה מקצועיות – הבחירה להחליף מדריך ו/או דרך

גם זו אופציה שקיימת, לעיתים החניכים לאחר שנים באותה שיטה ועם אותו מדריך, מחליטים לשנות כיוון ולעבור לשיטה חדשה. לעיתים הדרך חסומה ו/או ארוכה מידי, לעיתים זה רצון להשתדרג באותה שיטה ולנוע לכיוון אחרים.

ההשפעה של החיים – חתונה + ילדים = שינוי בסדרי העדיפויות

בגיל ובמצב הזה משתנים גם הצרכים והרצונות שלנו מאימון גופני ובטח שבכל הקשור לאומנויות לחימה. ניתן יהיה לראות מעבר לאומנויות לחימה רכות יותר ו/או רוחניות יותר. ישנו סיכון אמיתי להמשיך באומנויות לחימה אגרסיביות או תחרותיות ולכן נראה מעבר ושינוי ובחירה של דרך חדשה.

אני כמדריך

אבולוציה של חניך בחוגי אומנויות לחימה, כאשר אני מבין אותה…תפקידי להשאיר את הדלת של המכון תמיד פתוחה, לדעת שאלה השפעות של החיים וזה התהליך האבולציוני של החניך. ובכל פעם שהוא מחליט לבוא לבקר, אני אקבל אותו באהבה ענקית.

ואולי לפעמים הם חוזרים

 

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם החברים שלכם :-)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram

אני לא כותב הרבה, אבל כשאני כותב...

אלה בדרך כלל המאמרים הכי מקיפים בנושאי אומנויות הלחימה 
רוצה שאעדכן אותך על המאמר הבא? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי: