אימון באומנויות לחימה ושיפור יכולת הלמידה?

אומנויות לחימה ושיפור יכולת הלמידה

Rate this post

באומנויות לחימה תהליך ההכשרה של לוחם הוא ארוך ומייגע וכולל הרבה מאוד שלבים כל אחד מהשלבים נותן לנו כלים חשובים כמו התמדה, משמעת, סבלנות וכו' 

תמיד מתחילים בלימוד היסודות, עמידה, סגירת אגרופים, שמירת פנים, תנועה קדימה, אחורה ולצדדים ואז מתקדמים ולומדים הרבה סוגים של אגרופים, הרבה סוגים של בעיטות ומתחילים לשלב ביניהם.

אחר כך מלמדים איך את החניכים איך עובדים עם כריות ומתקדמים משם לעבודה ואימון מול שקים…ואחרי תהליך ארוך, מוציאים את הבן זוג הנכון להתחיל לעשות רנדורי (קרב אימון).

ואז מתחיל אתגר חדש, פתאום היריב זז ולא רק שהוא זז הוא גם מגיב ופתאום צריך ללמוד לתקוף מצד אחד ולדעת להגן מהצד השני ולחטוף זה גם כואב ואז מתחילה גם העבודה המנטלית של הלוחם.

ומתחיל לתהליך לימוד חדש, לומדים להעריך את המרחק, לומדים לתזמן את המכה, לומדים איך להטעות את הבן זוג – לומדים לנוע אחרת.

ואז מחליפים בן זוג ונדרש תהליך לימוד חדש, אתה לומד את היתרונות והחסרונות שלך, ואתה לומד את היתרונות והחסרות של היריב, לפעמים אתה מתאמן עם מישהו שחזק ממך ולעיתים עם חבר'ה חדשים שחלשים ממך, לא רק ברמה הפיזית בעיקר ברמה הטכנית.

וכדי להיות לוחם טוב, נדרש ממך לחזור על תנועות וטכניקות אלפי פעמים…ממש אלפי פעמים עד שקורה איזה קסם, הגוף שלך מתחיל לנוע בצורה מדויקת יותר עבורך, האימונים האלה מאתגרים את היכולות הפיזיות, הנפשיות והמנטליות של הלוחם ודרך זה הוא לומד להכיר את הגבולות של עצמו.

שיפור יכולת הלמידה נובע מהרעיון שבכל אימון לומדים טכניקות חדשות, במיוחד בדניס הישרדות שמגוון אומנויות הלחימה שמשולבת בשיטה הוא גדול.  ג'ודו על כל מרכיביו, הטלות, בריחים, חניקות, ריתוקים ועבודת קרקע.  ממשיכים בקראטה קיוקושין לומדים אגרופים, בעיטות ועשות קומבינציות שלהם בקרב ונעבור לג'יו גי'טסו יפני על שלל המורכבות שלו. ולבסוף שילוב של כל אלה בשיטת הגנה עצמית חזקה ואגרסיבית!

לסיכום – אומנויות לחימה ושיפור יכולת הלמידה

לעיתים לימוד הטכניקה הוא משעמם ומצריך אימון סזיפי ומתיש, נדרשת משמעת עצמית גדולה מאוד, התמדה והמון המון סבלנות!  כל אלה הם כלים מצוינים שחניך באומנויות לחימה רוכש במהלך הדרך והם יכולים לשמש אותו בחיים עצמם!
אני תמיד אומר שהמזרון הוא המעבדה הטובה ביותר, ובמהלך האימונים החניך יכול לשפר את חייו במישוריהם השונים.

מי שקרא את המאמר הזה קרא גם:

 

שיפור הביטחון העצמי אצל ילדים

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם החברים שלכם

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram

אני לא כותב הרבה, אבל כשאני כותב...

אלה בדרך כלל המאמרים הכי מקיפים בנושאי אומנויות הלחימה 
רוצה שאעדכן אותך על המאמר הבא? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי: 

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

אשמח שתשאירו את הפרטים שלכם ואחזור אליכם בהקדם