המדריך לקרבות באימוני לחימה
5/5 - (1 vote)

המדריך לקרבות באימוני לחימה

המדריך לקרבות באימוני לחימה נכתב לאחר הרבה מאוד שנות אימון כמתאמן וכמאמן לחימה משולבת, ההנחיות שרשומות פה יסייעו לכם להתקדם ולהתפתח בעולם אומנויות הלחימה ולהמשיך ולהתאמן שנים רבות ללא חשש מפציעות ו/או גרימת נזק לעצמכם או לחבריכם לאימונים.

ספארינג ( Sparring) או רנדורי (Randori – שם יפני) אלה למעשה שמות נרדפים לקרב אימון, תחילה חשוב להגדיר מהו לא קרב אימון, ספארינג הוא לא תחרות, כלל חשוב ביותר בספארינג הוא לדעת לשים את האגו בצד ולהתאמן בצורה מקצועית, מכובדת ומכבדת! 

כולנו רוצים לצאת יותר מהאימון יותר בריאים 

אנחנו צריכים לזכור שבאימון קבוצות הן רגילות והן תחרותיות אנחנו כולנו חברים ואנחנו מחוייבים לשמור האחד על השנייה במהלך האימונים. הידיעה שפצעתי מישהו ו/או שנפצעתי באימון כתוצאה מחוסר שיקול דעת נכון, היא מאכזבת ומתסכלת ולעיתים רבות גורמות למתאמנים לסיים את הקריירה שלהם באימונים. 
זה מה שצריך להוביל אתכם במהלך האימונים וקרבות האימונים.

יחסי כוחות

הציוות לקרב האימון הוא רנדומלי והזוגות מתחלפים לאורך מספר קרבות ולעיתים יחסי הכוחות לא שווים – משקל, גובה, גודל כללי, יכולות טכניות, וותק וכו' ולכן חשוב לשים לב לדברים הבאים:
אתם אמורים להרגיש טוב ובטוח לאורך הקרב
לזהות סימנים המעידים על זה שאני עובד חזק מידי – בדרך הפרטנר שלי יהיה במצב של הגנה ו/או נסיגה כל הזמן ולא יהיה לו את האומץ להוציא טכניקות חדשות. 
במידה ואני הצד היותר חלש או פחות מתקדם, אני צריך לבקש מהפרטנר שלי להוריד את ווליום העבודה והכוח.
במידה ואני הצד היותר חזק ומתקדם – יש לי אחריות אדירה לשמירה על בריאותו של הפרטנר שלי. 

תרגול טכניקה 

המלצה אישית, בכל אימון תבחר לתרגל טכניקה ספציפית, ייתכן שבמהלך האימון תלמד טכניקות שונות וכנראה שלא תצליח לזכור את כולם.  תמצא את מה שהכי מתאים לך ותעבוד על זה. 
קרב האימון אמור למעשה לאפשר לכם ללמוד וליישם את החומר הנלמד באימון ולתרגל אותו במצב עד כמה שיותר קרוב למצב לחימה, לפיכך הדגש הוא על תרגול הטכניקה..

פסיכולוגיה של לחימה 

ספארינג הוא זמן מעולה ללמוד ולתרגל את היכולת שלך ללמוד את הפרטנר, למה הוא מגיב, הוא איך מגן, איך העמידה שלו, לאן הוא זז, באיזה טכניקות הוא משתמש, מבט העיניים שלו וכו'

שיפור התנועה שלך 

תהיה מודע לאן את זז, איך אתה זז, למה אתה זז, שים לב מה תבניות העבודה שלך, איך אתה נושם, מתי אתה מתעייף, האם אתה נייח או נייד, תנועות הראש שלך וכו'
המלצה – תלמד להיות כל הזמן בתנועה, לא להיות קרוב מידי ולא רחוק מידי, לנסות להוציא תנועה ולא לחזור לאותו מקום צפוי וידוע.

יכולות מנטליות 

תהיה מודע למה אתה חושב, מה הקול הפנימי שלך אומר לך? מתי אתה נכנס ללחץ, איך אתה מגיב ללחץ וכו' – חשוב מאוד לדעת מתי לעצור בזמן

תתקדם בקצב שלך 

אתה לא תוכל להוציא טכניקות מורכבות לפני שתשלוט בטכניקות בסיס, שים לב לקצב התקדמות שלך, ליכולות הפיזיות, לכושר הגופני ולכוח שלך, אל "תשרוף את עצמך" בקרב אחד. 

הספארינג יפגיש אותך עם המציאות, והמציאות לא תמיד יפה ונעימה, אבל היא תמיד תלמד אותך משהו על עצמך ועל היכולות שלך, אל תפסיד את השיעור הזה. תמיד יש עוד אימונים ותמיד יהיה עוד ספארינג לעשות, אבל אני מבטיח לך שמאימון לאימון אתה תמיד תשתפר.

זה החלק החשוב ביותר באימון, תמשיך לעשות כל עוד אתה יכול!
אל תחשוש מהמכות, אל תחפש לנצח, פשוט תעבוד ותנסה לבוא לידי ביטוי בדרך הכי מיוחדת שלך.
במידה "ונשרפת" תנוח בצד, תחזיר לעצמך נשימה ודופק ותחזור שוב לקרב אימון.

פיתוח למידה של תזמון, מרחק ועוצמה 

ספארינג הוא המצב האידיאלי ללמוד את הדברים האלה, כל המכות שלך צריכות להיות בתזמון, מרחק ועוצמה נכונים על מנת שיהיו יעילים.  את זה לומדים תוך כדי ניסוי וטעיה, אתה תלמד להכיר את עצמך ואת היכולות שלך טוב יותר.

להימנע מפציעות

ישנם דברים רבים שאנחנו יכולים לעשות כדי להימנע פציעות במהלך אימון גופני מצורף מאמר נפרד בנושא זה.
במהלך ספארינג יש לשים לב לכשירות הפיזית/גופנית שלנו ולכשירות המנטלית…בכל מצב שישנה ירידה מהותית שזה דבר מאוד אינדבידואלי יש לעצור את הספארינג ולנוח ו/או לסיים את האימון.

לסיכום - המדריך לקרבות באימוני לחימה

ישנה חשיבות רבה להבין את הכללים האלה, יישומם יסייע לכם רבות להמשיך ללמוד, להתפתח ולהתקדם בעולם המדהים של אומנויות הלחימה. 
תנסו לזכור את הכללים של המדריך לקרבות באימוני לחימה בכל אימון ואימון ואפילו יותר חשוב תהווה דוגמה אישית לכל אדם שמתחיל את דרכו בעולם הזה. 
בהצלחה 

מה חשבת על הפוסט?

אני אוהב לייצר תוכן, לעזור ולתת ערך. 
לכן, מעניין אותי מאוד מה חשבת על הפוסט הזה.
אם יש לך כח, אשמח לשמוע על זה, ממה בקצרה אפילו, לא משהו חופר.
וגם, לא חייבים לענות על כל הסעיפים, אפשר רק על חלק ויאללה בי.
אם לא בא לך, כמובן שזה מתקבל באהבה, כולנו עסוקים.
תודה שהשקעת את הזמן וקראת את זה. 

לקבלת הטבה

המעניקה שבוע אימוני הכרות ללא עלות

אשמח שתשאירו פרטים ואחזור אליכם ממש בהקדם 

אם אתם מחפשים חבר/ה שיצטרפו אליכם, אתם יכולים לשתף את הדף

אתם מוזמנים לבקר גם פה