חשיבותו של האימון המנטלי

Rate this post

אימון מנטלי

מנטליות זה משהו שיכול לאפיין קבוצה, עדה, דת. להלן מספר דוגמאות שיכולות להבהיר את הרעיון טוב יותר: מנטליות ישראלית מאופיינת בחוצפה שלה, בחברמניות ובעזרה ההדדית בעת צרה.

מנטליות אנגלית מתאפיינת באיפוק והמנטליות הגרמנית מתאפיינת בדיוק בזמנים.

לכן מנטליות הינה תוצר של התרבות בה גדלנו, חינוך שקיבלנו בבית, ניסיון החיים שלנו, ערכי המוסר וההתנהגות שלנו ועוד עשרות פרמטרים שונים שנאספו במהלך חיינו!  כל הדברים האלה מתחברים ביחד לאמונות ולדעות שלנו ומגדירים עבורנו מה נכון ומה לא נכון, מה מותר ומה אסור ועוד שאלות רבות שבסופו של דבר יוצרים את האופי והאישיות שלנו!

בשורה התחתונה מנטליות היא הלך הרוח הנובע מתפיסת המציאות כפי שאנו מפרשים אותה…והיא זו שתגדיר כיצד נתמודד עם אתגרים ומשברים.

אימון מנטלי וספורט

ספורט מאופיין בהתמודדות עם אתגרים ומשברים כל הזמן ולכן לאימון המנטאלי ישנה חשיבות רבה ובכוחו לרדת לשורש המחשבה (פרשנות) של המתאמן ולנסות לשנות אותה ואת תפיסת עולמו, שינוי זה יכול להשפיע בצורה משמעותית על יכולתו של המתאמן להגיע למטרות הרצויות.

אימון מנטלי הוא חלק מאימוני הספורט ומטרתו היא להוכיח למתאמן שהוא מסוגל לבצע את הדברים שהוא בעצמו לא האמין שהוא יכול לעשות.  אימוני הספורט תוך דגש על ענפים תחרותיים, מתאפיינים באימון פיזי קשה ומכוון ששינוי מנטלי הוא תהליך ארוך ובכל אימון עושים צעד קטן שמסייע לשבור חסמים ישנים, התמודדות עם פחדים וכו' ועצם התהליך עצמו מסייע לפתח נחישות והתמדה.

אימון מנטלי - התמודדות עם מחשבות ורגשות

האימון המנטלי עוסק בהשפעת המחשבות והרגשות על התפקוד שלנו במהלך האימון והקרב ולכן ישנה חשיבות גבוהה ללמוד כיצד להתמודד איתם! ההתמודדות הזו מתבצעת באמצעות שיח פנימי.

השיח הפנימי שאתה מנהל עם עצמך בראש משפיע מאוד על ההתנהלות שלך, החל מההגעה לאימונים, דרך האימון עצמו וההשקעה שלך בו ועד לקרבות רנדורי שאתה צריך לעשות. השיח הפנימי הזה ילווה אותך בכל הדרך ולכן אתה צריך להיות ערוך ומוכן ולדעת מה לענות לעצמך בכל שלב.

תזכור תמיד שהניצחון האמיתי הוא ניצחון על עצמך…תדע לתת לעצמך קרדיט על ההתקדמות והשיפור שאתה מצליח לראות בעצמך.

תזכור שהזמן היחידי שיש לך הוא עכשיו – אתה כבר באימון – תעשה את הכי טוב שלך עכשיו!

אימון מנטאלי הוא אולי האימון הקשה ביותר, אך עם זאת- בעל התוצאות המספקות ביותר.

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם החברים שלכם

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram

אני לא כותב הרבה, אבל כשאני כותב...

אלה בדרך כלל המאמרים הכי מקיפים בנושאי אומנויות הלחימה 
רוצה שאעדכן אותך על המאמר הבא? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי: 

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

אשמח שתשאירו את הפרטים שלכם ואחזור אליכם בהקדם