שיפור הביטחון העצמי אצל ילדים

שיפור הביטחון העצמי

אומנויות לחימה מסייעות לשפר מרכיבים רבים שמהם בנוי הביטחון העצמי.  החל מכושר גופני תוך כדי פיתוח הקואורדינציה, דבר שמאפשר לילד לבטוח ביכולות שלו. פיתוח של אסרטיביות, עקשנות ונחישות כדי להשיג מטרות ויעדים. פיתוח מיומנויות חברתיות כגון, תקשורת, הקשבה ומתן כבוד לחברים ולמדריכים.

כמה סיבות טובות למה כדאי לילדים ללמוד הגנה עצמית בשיטת דניס הישרדות:

1 . האימון מסייע לשפר את הכושר גופני וקואורדינציה

הפעילות הספורטיבית והתנועה מסייעים רבות בפיתוח כלל מרכיבי הכושר הגופני, החל ממיומנויות מוטוריות גסות ועדינות, חוזק, איזון, גמישות, אירובי, מהירות, כוח מתפרץ וכו'.  לדעתי כאשר הילד מאמין ביכולות הגופניות שלו, הוא גדל להיות בוגר בעלי יכולות פיזיות טובות ובטוחות יותר. חשיבות פיתוח הקואורדינציה בגיל צעיר

2 . האימון מלמד ריכוז, משמעת וכבוד.

במהלך אימון באומנויות לחימה החניך מתבקש להקשיב למורה, לשבת בשקט, להמתין בסבלנות לתורו ועוד דברים רבים נוספים.  כל אלה מלמדים את הילדים להפגין כבוד כלפי חבריהם ומדריכיהם.

3. באימון הילד לומד לבטוח ביכולות שלו

באימוני אומנויות לחימה והגנה עצמית, הילדים כל הזמן לומדים מיומנויות חדשות, רמת הקושי והאתגר עולים בכל שלב ובכל אימון.  רכישת מיומנות חדשה והצלחה בלימודים מובילים לתחושת גאווה ואמונה ביכולות של החניך ללמוד ולהתפתח.

4. מפתח אסרטיביות, עקשנות ונחישות

כדי ללמוד מיומנויות חדשות, לפתח יכולות פיזיות טובות ולהמשיך להתקדם, נדרשת אסרטיביות, עקשנות ונחישות.  מדריך טוב ילמד את החניך לעבור את המגבלות שלו, לוותר על אזור הנוחות ולרצות להתקדם.  המדריך יכול לעשות את זה בכל מיני דרכים, שלבים על החגורה, מבחני דרגה והתקדמות בצבעים של החגורות ועד הקניית ערכים ואמונה בעצמם.

5. האימון מסייע בפיתוח תקשורת, הקשבה ומיומנויות חברתיות

למרות שאומנויות לחימה והגנה עצמית הן סוגי ספורט יחידני, האימונים מתבצעים בקבוצות ומתוך כך הילד נדרש לאינטראקציה עם חברים נוספים בקבוצה, דבר זה מסייע לו רבות לפתח חברויות, לתמוך בחברים, לתת כבוד ובעיקר ללמוד קודים ההתנהגותיים בקבוצה.

6 . מלמד מושגים מרחביים וקצת אנטומיה

בלימודי הגנה עצמית ואומנויות לחימה, ישנה חשיבות לחלקי הגוף השונים, ימין, שמאל, בטן, זרוע, רגל וכו'.  וכמובן שישנה חשיבות רבה למושגים של התמצאות במרחב, למעלה, למטה, קדימה, אחורה, פנימה, החוצה, לצדדים, עצירה, שווי משקל וכו'.

7 . מגבירים את המודעות לסכנות

באימונים נלמד להיות מודעה לסכנה, כיצד להימנע מבעיות, נלמד כיצד להשתמש בעיניים ובאוזניים כדי להיות מודעים יותר לסביבה, נלמד לשמור על מרחב אישי, נכיר את נקודות התורפה ובעיקר מהם הכלים שעומדים לכדי להישאר בטוחים ומהם הכלים שיסייעו לנו כאשר נותקף. קישור למאמר – דגשים להגנה עצמית

8 . פתרון בעיות אלימות

מדריך אומנויות לחימה, יציב לחניכיו דילמות וילמד אותם לחשוב בצורה נכונה.  לדוגמא – מה קורה שאתה בבריכה ומישהו גדול ממך לוקח לך את הכדור? איזה אופציות עומדות לפניך וכיצד עליך לפעול. ניתן לתת דוגמאות רבות ומגוונות שמלמדות בסופו של דבר אל החניך לחשוב בצורה נכונה.

9 . לדעת שאתה מסוגל להגן על עצמך

אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר שמסייעים רבות לשיפור הביטחון העצמי אצל ילדים, הוא הידיעה שאתה מסוגל להגן על עצמך.

10 . ערכי שיטת דניס הישרדות

דניס הישרדות ג'יו-ג'יטסו היא דרך חיים המבוססת על כבוד, משמעת ומודעות עצמית ובעקרונות השיטה ניתן למצוא כבוד לאלוהים, לדגל, להורים, למורים, לחברים ולעצמך. מתוך ערכים אלו צומחים דפוסי התנהגות המנחים את חניכי השיטה בחיי היום יום.

לסיכום – שיפור הביטחון העצמי 

עם המדריך הנכון באומנויות לחימה, הילדים יכולים ללמוד כל כך הרבה וזה יסייע להם רבות בשיפור הביטחון העצמי. חשוב לציין כי שיפור הביטחון העצמי אצל ילדים, מורכב ממגוון רחב של פרמטרים וכמו כל דבר, מדובר בתהליך.

מצורף פוסט שפרסום והיה וירלי מאוד בפייסבוק – למה לשלם על לימודי אומנויות לחימה?

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם החברים שלכם :-)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב telegram
Telegram

אני לא כותב הרבה, אבל כשאני כותב...

אלה בדרך כלל המאמרים הכי מקיפים בנושאי אומנויות הלחימה 
רוצה שאעדכן אותך על המאמר הבא? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי: